501 180 051 biuro@meble-plan.pl

Informacje

Klasyczne wnętrze i nowoczesne meble

Klasyczne wnętrze i nowoczesne meble

W klasycystycznym wnętrzu czują się doskonale. Nie jak barbarzyńcy i intruzi, lecz spójny, choć charakterystyczny, element otoczenia. Zestawienie współczesnego designu z wnętrzem noszącym ślady przeszłości nie ma w sobie nic z pozerskiego zadęcia. Podobne działania podejmuje się na świecie często, a adaptacja trendu pozwoliła meblom z portfolio MDD odsłonić kolejną ze swych twarzy.

Kolor mówi – Niebieski – W stronę energii

Kolor mówi – Niebieski – W stronę energii

Niebieski jest lubiany przez wszystkich. To tendencja ponadkulturowa i ponadczasowa. Teza brzmi odważnie, potwierdziły ją jednak badania. Niebieski jako ulubiony kolor wskazywał najwyższy odsetek mężczyzn (45% ankietowanych według Lee Ellisa i Christophera Ficka). Kobiety wybierały go w drugiej kolejności, zaraz po zielonym (24,9%).

Kolor mówi – Fioletowy – Prestiż i relaks

Kolor mówi – Fioletowy – Prestiż i relaks

Wysoki koszt uzyskania kluczowego barwnika, tzw. purpury tyryjskiej, sprawiał, że przez długi czas na ten luksus pozwolić sobie mogli wyłącznie reprezentanci rodów królewskich i arystokratycznych. Dziś fiolet wykorzystuje się w perfumiarstwie dla podkreślenia wyjątkowości zapachu. Na opakowaniach słodyczy sugeruje ich wysoką jakość.

Przestrzeń biurowa przestrzenią uporządkowaną

Przestrzeń biurowa przestrzenią uporządkowaną

Według szacunków Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) przeciętny Polak spędza w pracy 1928 godzin rocznie. Wyższy wynik zanotowali jedynie mieszkańcy Chile, Rosji, Grecji, Korei, Kostaryki i Meksyku. Z kolei Europejska Konfederacja Związków Zawodowych wskazuje, że pod względem wydajności plasujemy się na miejscu czwartym od końca.